Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku – 25 września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W środę, 28 września Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00. W tym dniu wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 9.00 do godziny 18.00

3. W czwartek, 29 września przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie, to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą Opiekę.

4. W piątek, 30 września w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godzinie 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

6. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

7. W sobotę, 1 października przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego Światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

9. Dziękuję parafianom z Jarek, Niedźwiadek za opiekę nad naszym kościołem we wrześniu a proszę o przejęcie dyżuru parafian z Kąkola III w październiku.

W tym tygodniu patronują nam:

• wtorek, 27 września: Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia
  • środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-29) , książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech
  • czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia.
  • piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata)
  • sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich

INTENCJE MSZALNE 26.09.2022 DO 2.10.2022

PON. 26.09 18.00 W pewnej intencji