Galeria

Odpust i Festyn 3 maja 2024 roku

Triduum Paschalne 2024 r.

DROGA KRZYŻOWA 2024 r.

Ostatnie pożegnanie Księdza Proboszcza Tomasza Pokornowskiego

19 kwietnia o godzinie 23.15 po długiej i ciężkiej chorobie w 35 roku kapłaństwa i 60 roku życia odszedł do wieczności ks kanonik Tomasz Pokornowski. Cierpicką parafię objął dnia 22 grudnia 2008 roku. Pomimo trudności wynikających z jego choroby, pełnił posługę do samego końca. Ostatnią Eucharystię sprawował dzień przed swoim odejściem. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

ks. kan Tomasz Pokornowski, proboszcz parafii w Cierpicach 22.12.2008-19.04.2023

„Odszedłeś cicho …. bez słów pożegnania.

Tak, jakbyś nie chciał swym odejściem smucić …

Tak, jakbyś wierzył w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

(ks. Jan Twardowski)

Drogi Księże Proboszczu!

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Cię dzisiaj, jako naszego proboszcza, ale przede wszystkim jako naszego przewodnika duchowego.

Przybyłeś do nas 22 grudnia 2008 roku. Pamiętamy pierwszą Pasterkę z Tobą, pierwsze święta Bożego Narodzenia …  Od tego czasu parafia nasza zyskała wiele łask z daru Twojego kapłaństwa. Przez blisko 15 lat swojej posługi dokonałeś tak wiele.  Kościół nasz wypiękniał wewnątrz i na zewnątrz. Na cokolwiek od dziś spojrzymy w naszej świątyni, wokół niej i na cmentarzu, będzie nam Ciebie przypominało.

Ale to nie tylko dobra materialne. W naszej pamięci pozostaniesz przede wszystkim jako kapłan, który za jedno ze swoich najważniejszych zadań uznał zjednoczenie parafian wokół ołtarza. 

Dzięki Tobie powstały liczne wspólnoty parafialne: Wspólnota Żywego Różańca, Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Służba Ołtarza – nasi ministranci, których tylu wokół siebie zebrałeś, Wspólnota Biblijna, Schola Parafialna, Koło Misyjne, Koło Caritas i wreszcie Rada Parafialna.

To za czasów Twojej posługi w naszej świątyni odbywały się Misteria Męki Pańskiej, Koncerty Kolęd, przedstawienia dziecięcego teatrzyku. Nauczałeś nas i dawałeś przykład, że parafia jest naszym wspólnym dobrem, wspólnym domem.

Bogactwo duchowe parafian było też pogłębiane przez wspólne pielgrzymki, tak wartościowe i cenne. To dzięki Tobie Księże Proboszczu zawdzięczamy wyjazdy do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, Gietrzwałdu, św. Lipki, Niepokalanowa, Lichenia, sanktuarium św. Teresy, Skępego, sanktuarium w Oborach i wreszcie pielgrzymki do Matki Boskiej Ostrobramskiej, do Watykanu, Ziemi Świętej i Meddjugorie.

Przyrzekamy, że bogactwo duchowe, któregośmy z Tobą Drogi Księże Proboszczu doświadczali, będzie dalej rozbudzało nasze serca i umysły oraz pogłębi w nas to, co jest istotą życia ludzkiego … – wiarę w Boga Ojca Wszechmogącego.

Świętej Pamięci biskup Jan Chrapek mówił: „ŻYJ TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZEŻYŁY CIEBIE”. Takim właśnie był nasz Proboszcz – ksiądz Tomasz. Pozostawił po sobie nie tylko ślady stóp, ale i ducha głębokiej wiary.

Dziś smucimy się, płaczemy, bo tak po ludzku będzie nam Ciebie brakowało drogi Księże Proboszczu. Ale nie pytamy Cię dziś Boże dlaczego Go zabrałeś, lecz dziękujemy za to, że nam Go dałeś.

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero się zaczyna” ( ks. Jan Twardowski)

Janina Brończyk, Monika Jankowska

Grób Pański, Wielka Sobota 8 kwietnia 2023

Koncert kolęd – styczeń 2023

Boże Narodzenie 2022

Boże Ciało 2022

Wszystkich Świętych 2022

Ekstremalna Droga Krzyżowa 9km 8 kwietnia 2022roku

Wielka Sobota Grób Pański 16 kwietnia 2022 roku